Prezesi i Założyciele PTE Gdańsk

Prezesi Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku w latach 1946r. – obecnie:

SKMBT_36314013111330Minister inż. Eugeniusz Kwiatkowski
Kadencja: 13.10.1946r. – 07.04.1949r.
SKMBT_36314013111361Prof. dr hab. Bolesław Kasprowicz
Kadencja: 07.04.1949r. – 26.01.1952r.
pre1Prof. dr hab. Henryk Kryński
Kadencja: 26.01.1952r. – 16.11.1954r.
SKMBT_36314013111350Prof. dr hab. Henryk Michniewicz
Kadencja: 16.11.1954r. – 04.10.1956r.
SKMBT_36314013111370Prof. dr hab. Zbigniew Jaśkiewicz
Kadencja: 04.10.1956r. – 15.05.1968r.
SKMBT_36314013111380Dr Jan Waseńczuk
Kadencja: 17.05.1968r. – 20.09.1974r.
SKMBT_36314011511380_0002Prof. dr. Witold Andruszkiewicz
Kadencja: 20.09.1974r. – 10.12.1980r.
SKMBT_36314011511380_0001Dr Józef Szajowski
Kadencja: 10.12.1980r. – 25.01.1983r.
SKMBT_36314013111390Prof. dr hab. Lucjan Hofman
Kadencja: 25.01.1983r. – 09.02.1993r.
img00Prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski
Kadencja: 09.02.1993r. – 20.06.2001r.
SKMBT_36314013111320Prof. dr hab. Danuta Rucińska
Kadencja: 20. 06. 2001r. – do dnia dzisiejszego