Prezesi Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku w latach 1946r. – obecnie:

Minister inż. Eugeniusz Kwiatkowski

Kadencja: 13.10.1946 r. – 07.04.1949 r.

Prof. dr hab. Bolesław Kasprowicz

Kadencja: 07.04.1949 r. – 26.01.1952 r.

Prof. dr hab. Henryk Kryński

Kadencja: 26.01.1952 r. – 16.11.1954 r.

Prof. dr hab. Henryk Michniewicz

Kadencja: 16.11.1954 r. – 04.10.1956 r.

Prof. dr hab. Zbigniew Jaśkiewicz

Kadencja: 04.10.1956 r. – 15.05.1968 r.

Dr Jan Waseńczuk

Kadencja: 17.05.1968 r. – 20.09.1974 r.

Prof. dr. Witold Andruszkiewicz

Kadencja: 20.09.1974 r. – 10.12.1980 r.

Dr Józef Szajowski

Kadencja: 10.12.1980 r. – 25.01.1983 r.

Prof. dr hab. Lucjan Hofman

Kadencja: 25.01.1983 r. – 09.02.1993 r.

Prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski

Kadencja: 09.02.1993 r. – 20.06.2001 r.

Prof. dr hab. Danuta Rucińska

Kadencja: 20. 06. 2001 r. – do dnia dzisiejszego