Laureatka XX Konkursu Prac Magisterskich

Sylwetka laureatki

XX Konkursu Prac Magisterskich

 Patrycja Miotk

– absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego
Główna nagroda w XX Konkursie Prac Magisterskich za 2016 r.

Konkurs Prac Magisterskich to dla mnie: możliwość promocji, zdobycie głównej nagrody jest bardzo dużym sukcesem i motywatorem do dalszego rozwoju. Pisanie pracy magisterskiej było dla mnie nie tylko realizacją projektu wymaganego do ukończenia studiów magisterskich, ale także możliwością pogłębienia interesującego mnie tematu i wyciagnięcie wniosków, które udało mi się zastosować w własnych inwestycjach. Wygrana utwierdziła mnie w przekonaniu, że jeżeli w naszej pracy oraz w naszym życiu prywatnym zajmujemy się tym, co nas ciekawi i nas interesuje, to robimy to z dużo większym zaangażowaniem i osiągamy sukcesy.

W życiu chciałabym przede wszystkim nie stać w miejscu -  nigdy nie utracić zapału, który mam teraz. Mam na myśli zapał do nauki, pracy, realizacji celów, spełniania marzeń i podróżowania. Uważam, że w każdym obszarze naszego działania zawsze jest coś, co można zrobić lepiej lub coś, w czym możemy się doskonalić.

Sukces to dla mnie: realizacja postawionych przez siebie celów, zarówno tych w życiu prywatnym jak i zawodowym. Sukces z pewnością nie jest dziełem przypadku, ale często ciężką pracą, wytrwałością i nauką, przede wszystkim nauką na błędach.

Pracować chciałabym:

Marzeniem każdego człowieka jest praca, która jest zgodna z jego zainteresowaniami, która sprawia mu przyjemność i w której czuje się dobrze. Mogę powiedzieć, że na ten moment mi się to udało, ponieważ w pracy robię to co lubię, co daje mi bardzo dużo motywacji oraz energii. Bardzo cenię sobie współpracę z ludźmi oraz autonomię w podejmowaniu decyzji, moja praca mi to zapewnia. W przyszłości na pewno chciałabym założyć własną działalność gospodarczą – jest to jedno z moich marzeń, które obrałam sobie za cel, i które mam nadzieję, w niedługim czasie uda mi się zrealizować.

Ekonomia to:

Ekonomia w związku z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością społeczną i gospodarczą jest nauką charakteryzującą się bardzo dużą dynamiką. Pozwala na zrozumienie mechanizmów naszych wyborów oraz ich przyczyn i skutków. Ekonomia to nie tylko skomplikowane wzory mikro i makroekonomiczne, to połączenie złożonego i abstrakcyjnego myślenia w ramach nauk humanistycznych, ścisłych i społecznych. Współczesny ekonomista  stara się odpowiedzieć na pytania o przyczyny i skutki podejmowanych przez ludzi działań, a także je prognozować. Widzi rezultaty tych działań oraz stara się ustalić jakie czynniki do niego doprowadziły, jakie są korelacje pomiędzy czynnikami oraz czy te same czynniki mogłyby doprowadzić do innego wyniku.

 

Inspiruje mnie:

Ogromną inspiracją są dla mnie inni ludzie, zwłaszcza ci, którzy dokonali rzeczy uznawanych za niemożliwe, którzy przyczynili się do kształtowania sposobu w jaki działamy, myślimy i żyjemy. Jeżeli w moim życiu pojawia się coś, co chciałabym osiągnąć  to szukam ludzi, którym się do udało i to z ich życia czerpię inspirację. Motywują mnie również wyzwania – sytuacje, w których słyszę „nie da się tak zrobić”, „to niemożliwe” lub „to wymaga zbyt dużej pracy”. Wówczas ze zdwojoną siłą staram się przeskoczyć bardzo wysoko postawioną poprzeczkę i czuję ogromną satysfakcję, gdy mi się to udaje.

 

Czytam:

Czytam bardzo dużo książek – różnego rodzaju. W mojej biblioteczce znajdują się książki naukowe, poradniki jak i kryminały czy książki fantasy. Współcześnie również social media dają nam dostęp do ogromnej bazy materiałów, artykułów związanych z tematami, które nas interesują, z czego przyznaję korzystam w bardzo dużym stopniu i bardzo dużo artykułów czytam online.

 

Marzę o:

Pewien amerykański pisarz – Zig Ziglar powiedział kiedyś: „Jeżeli możesz o czymś marzyć, możesz to osiągnąć”. Należy uważać o czym się marzy, ponieważ wykreowanie  w głowie wizji marzenia, a jego realizacja może być tylko kwestią czasu. Marzenia dla mnie są kwestią prywatną. Mogę o nich powiedzieć, że staram się tworzyć mapę marzeń – jako cele, które chce osiągnąć. Dzielę je na mniejsze, łatwiej osiągalne oraz te, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się na bardzo odległe bądź nie do osiągnięcia. Po latach wracam do poprzednich map marzeń i okazuje się, że bardzo wiele z nich się spełniło.

 

Ulubiony gadżet:

Nie mam. Mogę powiedzieć, że nie przywiązuje się do rzeczy. Oprócz telefonu i laptopa, które są mi niezbędne do pracy  nie posiadam żadnych rzeczy z rodzaju tych, które nie zamieniłabym na żadne inne. Jedyną rzeczą, która odpowiadałaby pojęciu „gadżet” jest brelok do kluczy, który zawsze noszę przy sobie i na którym znajduje się cytat „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – to motto, które również staram się stosować w życiu. Na pewno nie należę do osób, które łatwo się poddają.

Zapraszamy do zapoznania się z abstraktem pracy dyplomowej nagrodzonej w XX Konkursie Prac Magisterskich 

Fuzje i przejęcia a efektywność oraz kreowanie wartości dla akcjonariuszy na przykładzie polskiego sektora bankowego.

Wróć