Konferencja inauguracyjna projektu LEVEL UP!

KONFERENCJA INAUGURACYJNA PROJEKTU LEVEL UP! W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+, Akcja 2 Partnerstwa strategiczne.

Pragniemy poinformować, iż 28.01.20201 r. rozpoczęliśmy oficjalnie realizację projektu Level UP!  w ramach środków KA204 - Strategic Partnerships for adult education, czyli  "Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych" w programie Erasmus+, który będzie wspólnie realizowany przez okres 24 miesięcy w partnerstwie międzynarodowym, obejmujących partnerów z Polski, Łotwy i Hiszpanii.

Konferencja początkowa, która odbyła się w dniu wczorajszym odbyła się wyjątkowo w wersji online i skupiła specjalistów z trzech organizacji: lidera projektu - Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Odział w Gdańsku, partnerów hiszpańskich z Asociación Con Valores oraz reprezentantów Social Innovation Center z Łotwy.

Spotkanie to miało charakter spotkania organizacyjnego dedykowanego udzieleniu odpowiedzi i wypracowaniu sposobów metod pracy i planowaniu dalszych działań w realizacji projektu, w tym trudnym dla wszystkim czasie związanym z pandemią Covid-19.

Projekt “Level Up!” to projekt skoncentrowany na analizie dobrych praktyk związanych z edukacją poza formalną osób dorosłych w 3 krajach europejskich. Analiza ta obejmie najlepsze praktyki oraz doświadczenia partnerów z 3 organizacji i ma na celu doprowadzić do:

- wypracowania metod systematycznego doskonalenia osób prowadzących szkolenia (trenerów) dla osób dorosłych (zwiększenie, jakości, poszerzenie oferty)

- dostosowania treści szkoleniowych do uczestników o niskich umiejętnościach zawodowych oraz o specyficznych potrzebach.

Wszystko to ma się przyczynić nie tylko do podniesienia kompetencji naszych organizacji oraz udoskonalenia i poszerzenia naszej oferty, ale także umiejętności i technik pracy naszej kadry w zmieniającym się szybko otoczeniu.

 

Zachęcamy do obserwowaniem naszej strony internetowej: https://www.gdansk.pte.pl/ , a także profilu na social media pod linkiem https://www.facebook.com/ptegdansk, na których zamieszczane będą kolejne newsy o projekcie Level UP!

Wróć