Webinar 5 - Wisła jako szansa rozwoju Kujaw, Pomorza i Warmii cz. 2
Cykl webinarów poświęconych przyszłości polskich rzek - 13 marca 2025

Polski Klaster Rzeczny oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku mają zaszczyt zaprosić na cykl webinarów poświęconych przyszłości polskich rzek. Piąte spotkanie jest kontynuacją grudniowego seminarium o tematyce "Wisła jako szansa rozwoju Kujaw, Pomorza i Warmii oraz gwarancja bezpieczeństwa i rozwoju portów trójmiejskich”.
Prelegenci:
- dr inż. Bogusz Wiśnicki, mgr inż. Jan Jarmusz „Koncepcja rozwoju intermodalnego węzła transportowego Bydgoszcz–Solec Kujawski”
Prelekcja oparta będzie o wyniki badań przeprowadzonych w ramach Projektu Interreg COMBINE na zlecenie Miasta Bydgoszcz. Badania dotyczą rozwoju węzła transportowego Bydgoszcz–Solec Kujawski poprzez integrację nowego terminalu intermodalnego Bydgoszcz Emilianowo z nowym portem rzecznym w Solcu Kujawskim i lokalnym lotniskiem. Wykonano opracowania koncepcyjne obejmujące analizę popytu, warianty rozwoju infrastruktury i rekomendowane działania organizacyjno-wdrożeniowe. Prezentacja pozwala na ocenę zasadności intermodalnego podjęcia do budowy i rozwoju portów rzecznych w europejskich węzłach logistycznych.
Prowadzenie i moderacja:
- dr inż. Edyta Przybylska
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 marca 2025 r. o godzinie 17.00 na platformie MS Teams.
dr inż. Bogusz Wiśnicki - pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Morskiej w Szczecinie od 1993 r., obecnie adiunkt w Katedrze Gospodarki Morskiej i Systemów Transportowych. Wykładowca na kierunkach Transport, Logistyka, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, w tym przedmiotów specjalistycznych z zakresu technologii przewozu ładunków zjednostkowanych, nienormatywnych i niebezpiecznych. Posiada w dorobku ponad 130 publikacji naukowych, jest autorem licznych opracowań naukowych zleconych, odbył także kilka zagranicznych staży naukowych. Jego najważniejsze osiągnięcia badawcze dotyczą analiz o charakterze wdrożeniowym w obszarze systemów transportu intermodalnego. Realizował szereg międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych finansowanych z programów UE i krajowych. Ekspert oceniający wnioski w ramach konkursów Komisji Europejskiej (CEF, COST), NCBiR (RPO) i NAWA.
mgr inż. Jan Jarmusz - absolwent Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Akademii Morskiej w Szczecinie na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, w specjalności Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym. Od 2010 roku związany z doradztwem w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych w sektorze publicznym i prywatnym. Brał udział w przygotowaniu ponad 20 wniosków o dofinansowanie ze środków regionalnych i krajowych programów operacyjnych, Komisji Europejskiej (program LIFE), Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz środków krajowych. Współautor studiów wykonalności z zakresu inwestycji transportowych, infrastrukturalnych i kubaturowych. Brał również udział w przygotowaniu opracowań analitycznych dotyczących oceny atrakcyjności inwestycyjnej oraz strategii rozwoju jednostek samorządu terytorialnego.
dr inż. Edyta Przybylska - od 2001 roku na Politechnice Śląskiej, obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Logistyki na wydziale Organizacji i Zarządzania. Jej zainteresowania naukowo badawcze koncentrują się wokół usług logistycznych i transportu ze szczególnym uwzględnieniem transportu multi i intermodalnego oraz logistyki miasta.