Trudno jest kwestionować zasadność uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Bez wątpienia szkolenia oraz kursy zawodowe są niezastąpione w rozbudowywaniu naszych kwalifikacji zawodowych. Inną wartością dodaną szkoleń o jakiej należy wspomnieć jest zwiększenie szans na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Rodzaj i tematykę kursów należy dopasować do wykonywanego przez nas zawodu. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne prowadzi też wiele kursów uniwersalnych, z których może skorzystać osoba pracująca w dowolnej branży. Są to przykładowo kursy komputerowe czy szkolenia sprzedażowe.

Zapraszamy na organizowane w najbliższym czasie szkolenia otwarte:

Podstawowe informacje

Czas trwania:

Szkolenie odbędzie się 27 czerwca 2019 r. w godz. 09:00-16:00.

Miejsce:

Siedziba Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Dom Ekonomistów, Długi Targ 46/47, Gdańsk (wejście od ulicy Kramarskiej, przy Ratuszu), sala numer 34.

Cena:

Koszt szkolenia dla jednej osoby to 640.00 zł brutto.

PROMOCJA: przy zapisie do 20 czerwca 2019 r. koszt szkolenia dla jednej osoby to 590 zł brutto. 

Materiały:

Materiały:

 • każdy uczestnik otrzymuje pakiet materiałów szkoleniowych (skrypt, teczka, długopis)
 • koszt szkolenia obejmuje również poczęstunek podczas szkolenia (kawa, herbata, ciastka)
 • każdy uczestnik, który ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej
 • wykładowca to stały współpracownik Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, wieloletni trener i praktyk z zakresu podatków, rachunkowości i kontroli wewnętrznej
Liczba miejsc:

8

Program

Program szkolenia: Zmiany w VAT w 2019 r.

 1. Modyfikacja zasad stosowania ulgi na złe długi na gruncie VAT.
 2. Nowe regulacje dotyczące zasad opodatkowania bonów, voucherów, kart podarunkowych.
 3. Nowa matryca stawek VAT.
 4. Rozbudowa wykazu podatników VAT.
 5. Projekt ustawy „likwidującej” deklaracje VAT od 1 lipca 2019 r.
 6. Plany Ministerstwa Finansów dotyczące rozszerzenia mechanizmu podzielonej płatności (split payment).
 7. Nowe zasady stosowania kas fiskalnych.
 8. Projekt zmian w zakresie zasad stosowania zwolnienia podmiotowego dla drobnych przedsiębiorców, u których roczne obroty nie przekraczają 200.000 zł.
 9. Zasady rozpoznawania obowiązku podatkowego w 2019 r.
 10. Fakturowanie oraz korekty VAT w 2019 r.
 11. Świadczenia nieodpłatne.
 12. Prawo do odliczenia VAT w 2019 r.
 13. Transakcje międzynarodowe w 2019 r.
 14. Dyskusja, pytania uczestników i odpowiedzi.

Wróć

 

Szkolenia otwarte a zamknięte 

Szukając odpowiedniego warsztatu dla siebie z całą pewnością warto się orientować czym różnią się od siebie szkolenia otwarte i zamknięte. Jeżeli chodzi o szkolenia zamknięte to są one organizowane indywidualnie dla wybranej grupy osób. Przykładowo dla pracowników marketingu firmy produkcyjnej ABC z Warszawy.

Natomiast w przypadku szkoleń otwartych, udział w nich dostępny jest dla wielu osób z różnych firm czy instytucji. Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych miastach jak Trójmiasto czy Szczecin.

W sieci bez problemu znajdziemy listę szkoleń otwartych organizowanych przez firmy szkoleniowo - edukacyjne. Dokonując wyboru warto pamiętać, aby sprawdzić czy dane szkolenie jest prowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych trenerów. Ponad to polecamy skorzystać z dofinansowania do szkolenia, dzięki czemu zdobycie wiedzy może być całkowicie bezpłatne.