Trudno jest kwestionować zasadność uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Bez wątpienia szkolenia oraz kursy zawodowe są niezastąpione w rozbudowywaniu naszych kwalifikacji zawodowych. Inną wartością dodaną szkoleń o jakiej należy wspomnieć jest zwiększenie szans na znalezienie dobrze płatnej pracy.
Rodzaj i tematykę kursów należy dopasować do wykonywanego przez nas zawodu. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne prowadzi też wiele kursów uniwersalnych, z których może skorzystać osoba pracująca w dowolnej branży. Są to przykładowo kursy komputerowe czy szkolenia sprzedażowe.
Zapraszamy na organizowane w najbliższym czasie szkolenia otwarte:
Podstawowe informacje
Termin szkolenia: 06-07.02.2025 godz. 9:00-15:00
Siedziba Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Sopot, ul. Armii Krajowej 116
Koszt szkolenia dla jednej osoby wynosi: 1990,00zł brutto – koszt uczestnictwa jednej osoby
Promocyjny koszt udziału w szkoleniu:
1850,00zł brutto - przy zapisie do 23.01.2025
Koszt szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe (torba, długopis, zakreślacz, pendrive z autorskimi materiałami trenera), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz przerwę kawową.
6 wolnych miejsc
Opis szkolenia
Opis szkolenia
Szkolenie ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie planowania, wdrażania i zarządzania projektami zgodnie z metodyką Project Management Intistute.
W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak identyfikować zakres i cel projektu oraz zdobędą umiejętność formułowania, realizacji i ewaluacji projektu.
Szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów jednocześnie, co zapewnia nie tylko kompleksową dawkę wiedzy, ale również unikalną możliwość poznania dwóch, różnych ujęć omawianych zagadnień.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich chcących poznać metodologię i praktykę zarządzania projektami, w szczególności dla wszystkich realizujących projekty, członków zespołów projektowych, wykonawców prac projektowych oraz osób, które przygotowują się do prowadzenia projektów.
Oferty dla firm – istnieje możliwość dopasowania zakresu i czasu trwania szkolenia do potrzeby firmy.
Trenerzy
Dr. hab. Joanna Kuczewska
Profesor uczelni na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, posiada dyplom studiów MBA z Corvinus University of Budapest oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu "Menedżer projektu badawczo-rozwojowego" i "Mechanizmy funkcjonowania strefy euro". Specjalizuje się w szkoleniach z ekonomicznych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzaniu projektami (w tym projektami europejskimi), wykorzystaniu benchmarkingu oraz zarządzaniu międzynarodowym. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie, prowadząc zajęcia w ramach studiów MBA, studiów podyplomowych oraz licznych dedykowanych szkoleń. Współpracowała z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową i była kierownikiem ogólnopolskiego projektu finansowanego z funduszy europejskich. Dodatkowo, jest autorką raportów ewaluacyjnych projektów europejskich.
dr Aleksandra Borowicz
Adiunkt w Katedrze Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Członek sieci Team Europe przy Komisji Europejskiej w Polsce. Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA). Aleksandra Borowicz zasiada również w radach redakcyjnych dwóch czasopism Review of European Affairs wydawanego przez PECSA oraz European Integration Studies wydawanego przez Kaunas University of Technology. Specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem handlu międzynarodowego, bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz ekonomii integracji europejskiej. Posiada doświadczenie w aplikowaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Ekspert prowadzenia szkoleń dotyczących planowania oraz wykonania projektów, szczególnie tych finansowanych ze środków publicznych.
Program
Program szkolenia
Wprowadzenie do zarządzania projektami
- przegląd technik i strategii definiowanie sukcesu i wykonalności projektu
- metodyki kierowania projektami (PMI i PRINCE2) oraz metodyki zwinne (m.in. Agile i Scrum)
- cykl życia projektu
- analiza otoczenia projektu
Planowanie projektu
- definicja potrzeb i celu projektu
- analiza interesariuszy
- zarządzanie zakresem projektu
- zarządzanie ryzykiem
- zarządzanie czasem projektu (ścieżka krytyczna, harmonogram i kamienie milowe)
- zarządzanie kosztami projektu
- zarządzanie zasobami ludzkimi w projekcie
- zarządzanie komunikacją w projekcie
- zarządzanie jakością projektu
Realizacja projektu
- uruchomienie projektu
- rola kierownika projektu
- tworzenie zespołu projektowego
- komunikacja i odpowiedzialność
- bariery realizacji projektu - ryzyko i niepewność
- monitorowanie realizacji projektu
Zakończenie projektu
- elementy pomyślnego zamykania projektu
- lista kontrolna zamknięcia projektu
- kwestionariusz dojrzałości w zarządzaniu projektami
Szkolenia otwarte a zamknięte
Szukając odpowiedniego warsztatu dla siebie z całą pewnością warto się orientować czym różnią się od siebie szkolenia otwarte i zamknięte. Jeżeli chodzi o szkolenia zamknięte to są one organizowane indywidualnie dla wybranej grupy osób. Przykładowo dla pracowników marketingu firmy produkcyjnej ABC z Warszawy.
Natomiast w przypadku szkoleń otwartych, udział w nich dostępny jest dla wielu osób z różnych firm czy instytucji. Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych miastach jak Trójmiasto czy Szczecin.
W sieci bez problemu znajdziemy listę szkoleń otwartych organizowanych przez firmy szkoleniowo - edukacyjne. Dokonując wyboru warto pamiętać, aby sprawdzić czy dane szkolenie jest prowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych trenerów. Ponad to polecamy skorzystać z dofinansowania do szkolenia, dzięki czemu zdobycie wiedzy może być całkowicie bezpłatne.